Návštěva žáků 1. třídy v naší knihovně

24.06.2011 16:02

V polovině června navštívila p. učitelka Mgr. Miroslava Hromková se žáky 1. třídy naši knihovnu. Prvňáčci, kteří se teprve naučili číst,  přišli na návštěvu knihovny především proto, aby se něco dověděli o knihách a také o samotné knihovně. Byly mezi nimi i děti, které již knihovnu navštěvují v doprovodu maminky nebo babičky.

Na těchto bylo znát, že se již v knihovně začínají orientovat. Hned utíkaly do dětského oddělení ke svým oblíbeným knížkám. Po krátké přednášce o knížkách pro děti byl pro ně připraven úkol. Každé z nich dostalo lísteček s autorem a názvem knihy. Děti se snažily  knihu co nejdříve v regálu vyhledat. Pro někoho to bylo jednoduché, ale většině dětí to dělalo problém. Nakonec zadaný úkol všechny děti splnily a dostaly sladkou odměnu.

Jako knihovnice mám z této besedy příjemný pocit. Budu se snažit pro malé čtenáře opět vymyslet besedu zábavnou formou a věřím, že opět rády přijdou