O knihovně

Místní knihovna v naší obci je organizační složkou obecního úřadu. Hlavním cílem je nabídnout všem občanům takové služby, které by jim poskytovaly nejen kulturní vyžití a možnost vzdělávání, ale také možnost získávání informací ve všech oblastech. Knihovna se nachází v budově obecního úřadu v přízemí první dveře vlevo.

Pro veřejnost máme otevřeno dva dny v týdnu (úterý a čtvrtek) - celkem 15 hodin. Knihovní fond tvoří celkem 7500 svazků knih. Využíváme regionální služby Městské knihovny v Hodoníně, která naší knihovně poskytuje 4× do roka knihy formou výměnného fondu.

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od časopisů, domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

Kromě půjčování knih a časopisů mohou čtenáři a ostatní návštěvníci knihovny využívat internet, který je zdarma. Poněvadž je knihovna umístěna v budově obecního úřadu je možnost využití internetu i mimo půjčovní dobu. S výběrem, obsluhou počítače i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme!

Každoročně pořádáme besedy pro žáky I. stupně se zaměřením na probírané učivo z literatury. Poněvadž v současné době ubývá čtenářů mezi dětmi, spojujeme tyto besedy vždy s krátkou přednáškou o významu knihovny. Snahou těchto besed je získat děti zábavnou formou pro četbu a rozšířit tak řady čtenářů.

Statistické údaje za rok 2010

Počet návštěvníků                                          2358

Počet registrovaných čtenářů                         158 z toho 31 čtenářů do 15 let

Počet výpůjček                                               8328