Knihovnu navštívily naše děti

08.02.2011 18:01

Po domluvě s vedoucí učitelkou mateřské školy jsme koncem ledna v místní knihovně uvítali naše nejmenší. Poněvadž byla vysoká nemocnost, přišly do naší knihovny všechny děti. To znamená, že kromě předškoláků i ty nejmenší, které byly v knihovně poprvé.

Děti byly vhodným, pro ně přijatelným způsobem seznámeny s funkcí knihovny. Povídali jsme si o pohádkových knížkách, které mají rády. Vzpomínaly, jaké pohádky jim čtou doma rodiče nebo starší sourozenci. Podle všeho jsou jim nejblíže knížky o zvířátkách a tak jsme si přečetli úryvek z oblíbené Dášeňky od Josefa Čapka. Děti pozorně poslouchaly a potom samy začaly vyprávět o tom, kdo má doma zvířátko a jak se o ně stará. Toto příjemné povídání jsme zakončili prohlížením pohádkových knížek, které si samy děti vybraly v dětském oddělení.